Lubię jasne zasady współpracy. Chcę przedstawić Ci kilka szczegółów, których możesz spodziewać się po mojej marce. Monokular upraszcza fotografie.

Wykonanie zdjęć

Pracuję na pełnoklatkowych lustrzankach marki Nikon. Wybrane przeze mnie obiektywy to stałoogniskowe jasne szkła. Dlaczego? Chce zapewnić Ci najwyższą jakość zdjęć niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie mi wykonać zlecenie. Co więcej, obiektywy stałoogniskowe wymagają maksymalnego zaangażowania w wykonywane zlecenie.

Fotograf musi być tu i teraz. Nie ma kompromisu w postaci użycia zoomu.

Jeśli sytuacja tego wymaga, używam w trakcie zlecenia systemowych lamp błyskowych. Błysk pozwala na osiągnięcie maksymalnej ostrości zdjęć i na uzyskanie interesujących efektów.

Przed sesją

Przed wykonaniem zlecenia wspólnie omawiamy przebieg sesji. Jestem otwarty na Twoje propozycje i uwagi co do aranżacji, wyboru miejsca i charakteru całej sesji. Zależy mi na pełnej współpracy i zapewnieniu Ci komfortu.

W trakcie sesji

W trakcie sesji pomagam i podpowiadam najlepsze rozwiązania. Pozowanie? Nie ma problemu. Wspólnie znajdziemy odpowiednie ustawienia. Zależy mi na tym, aby ostateczny efekt spełniał Twoje oczekiwania, a zdjęcia były naturalne i niewymuszone.

Ceny

Ceny w przypadku współpracy z Monokular są jawne od samego początku. W ofercie opisałem to, co otrzymujesz za określoną cenę. Z góry wiesz czego się spodziewasz. Jeśli zlecenie wymaga indywidualnej wyceny, ustalimy ją wspólnie przed wykonaniem fotografii.

Monokular to co do zasady studio mobilne. Koszty dojazdu do klienta zostały uwzględnione w cenniku.

Od powyższego jest wyjątek: trasa powyżej 250 km w jedną stronę. Jednak uwzględnienie dodatkowych kosztów dojazdu zawsze odbywa się w konsultacji z Tobą i odnosi się do średnich cen paliwa.

Umowa i zadatek

Przed wykonaniem zlecenia popisujemy umowę. Szablon umowy możesz otrzymać wcześniej na Twoją skrzynkę email. Rezerwacja terminu wymaga wpłacenia zadatku w wysokości 30% ustalonej wartości zlecenia. Obie strony mają pewność, że poważnie podchodzą do sprawy.

Czy masz wpływ na selekcję zdjęć?

Tak. Wstępną selekcję przeprowadzam samodzielnie. Następnie w Strefie Klienta przygotowuję galerię z najlepszymi kadrami. Galerię zabezpieczam hasłem i wysyłam Ci link. Z tych ujęć to Ty wybierasz te, które zostaną poddane ostatecznej obróbce.

Na każdym etapie możesz dobrać dodatkowe ujęcia. Oczywiście za odpowiednią opłatą, zależną od typu zlecenia.

Jak przekazuję Ci zdjęcia?

Co do zasady elektronicznie. Na Twojego @ otrzymujesz link do pobrania przygotowanych cyfrowych oryginałów. Fotografie zawsze oddaję w wysokiej rozdzielczości, jako przygotowane do wydruku. W Strefie Klienta tworzę zabezpieczoną hasłem galerię, w której znajdą się wszystkie wybrane przez Ciebie ujęcia.

Na Twoje życzenie przygotuję wybrane ujęcia do publikacji internetowych.

Zdjęcia mogą zostać przekazane również jako: zapisane na DVD,  na pendrive, w formie fotoalbumu lub fotoksiążki.

Nie udostępniam plików RAW.

Czy każdy ma dostęp do Twojej galerii?

Nie. To ty decydujesz komu udostępnisz link i hasło do galerii. Tym samym nie każdy kto odwiedzi moją stronę zobaczy Twoje zdjęcia. Kwestię zdjęć do mojego portfolio ustalamy wspólnie. Tylko część zdjęć będzie widoczna dla wszystkich odwiedzających.

Dla mnie fotografia, a szczególnie fotografia ślubna i rodzinna, to sprawa intymna. Dlatego też, decydując się na Monokular otrzymujesz w pakiecie dyskrecję i wpływ na to, kto zobaczy Twoje zdjęcia.

Gdzie dojadę?

Obsługiwany przez Monokular teren to zazwyczaj województwa: mazowieckie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Czy coś stoi na przeszkodzie żeby dojechać dalej? Absolutnie nie.

Monokular to jasne zasady współpracy. Zawsze.